2011 Cihadiye Köyü Kavuşma Günü Fotoğrafları

Kavuşma Günü Videoları için TIKLAYINIZ...Kavuşma günü sabah hazırlıkları

28 Mayıs Cumartesi sabahı namazdan çıkan Cihadiye 'liler birazdan köye gelecek olan kafileyi karşılamak için son hazırlıkları yapıyor. Yaşlısı, genci herkes hazırlıklara el atıyor. Kahvaltı hazırlanıyor.
(Fotoğraflarda 2007 olarak görünen tarihler hatalıdır. Kameranın hafızasındaki hatadan kaynaklanmıştır. Fotoğraf tarihleri 28-29 Mayıs 2011 'dir.)

Fotoğrafları büyütmek için üzerini tıklayınız...

                                                                                                  Konvoyu karşılama

Konvoy köyün girişine varınca Cihadiye halkı akrabalarını, dostlarını ve hemşerilerini karşılamak için meydanda toplanıyor. Otobüslerden inenlerle kucaklaşılıyor, hasret gideriliyor.

                                                  Kahvaltı

Karşılama ve hasret gidermeden sonra tüm köy halkı ve misafirler topluca kahvaltı yapıyor. Kahvaltı oldukça neşeli geçiyor. Dostlar, akrabalar, uzun zamandır görüşmeyenler derin ve uzun sohbetlere dalıyorlar. Kimisi gece yolculuğundan gelmiş, kimisi sabahın karanlığından bu yana karşılama hazırlığı yapmış ancak kimsede yorgunluk belirtisi yok.

                                                           Cumartesi yemeği

Kısa bir süre önce hakkın rahmetine kavuşan köylümüz İsmail Özcan için okutulan Mevlid-i Şerif 'in akabinde İsmail Özcan 'ın ailesi tarafından verilen mevlit yemeği görüntüleri. Bu vesileyle bir kez daha merhum İsmail Özcan 'a Allah 'tan rahmet diliyoruz.

                                                  Mezarlık ziyareti

Kavuşma günümüz gibi geleneksel hale gelen kabristan ziyareti görüntüleri. İkindi namazını müteakip tüm köy halkı topluca mezarlığa gidip ölmüşlerimiz için dua ettik, Kur'an-ı Kerim okuduk. Toplu duadan sonra bireysel mezarlık ziyaretleri de oldu.

                                                           
(Geleneksel) Toplu fotoğraf

Yine geleneksel hale gelen toplu fotoğraf uygulamamız. Mezarlık ziyaretinden hemen sonra köy manzarası ve yeşillikler önünde çektirdiğimiz toplu fotoğraf.

Ve büyük mevlidimiz.

Birçok tanınmış hafız ve mevlithanın okuduğu mevlidimize çevre köylerden yoğun katılım oldu. Kur'an-ı Kerim, mevlid-i şerif ve ilahilerin okunduğu, vaaz ve duaların yapıldığı mevlidimiz cemaat tarafından büyük bir huşu içinde dinledi. Mevlitten sonra yine geleneksel mevlit yemeğimiz verildi.