kafkasya
ANA SAYFA | DERNEK HAKKINDA | KÖYÜMÜZDEN GÖRÜNTÜLER | MESAJ PANOSU | İLETİŞİM 
empty /Root/menu_titles/customer /Root/menu_titles/login
DERNEK HAKKINDA1968 Yılında kurulan derneğimizin en önemli misyonu köylülerini ve hemşerilerini sıkı ve güçlü bağlarla birarada tutmak ve çerkes kültürünü, gelenek ve ananelerini yaşatmak olmuştur.

Derneğimiz 48 yıllık mevcudiyeti süresince hem Cihadiye Köyü 'nde hem de İstanbul 'da yaşayan hemşerileri için yaptığı sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanısıra yardımlaşma ve dayanışma amaçlı bir çok faaliyet gerçekleştirmiştir. Bunların arasında öğrencilere burs vermek, Ramazan ayında ihtiyacı olanlara erzak dağıtmak, kermesler yapmak vb. faaliyetler vardır.

Her yıl Mayıs ayında köyümüzde tertiplediğimiz geleneksel Köy Mevlidi tüm köylülerimizin katılımının yanısıra civar köylerden de büyük ilgi görmektedir.

Dernek olarak üyelerimiz ve hemşerilerimiz ile haberleşmek için teknolojinin sağladığı olanakları mümkün olduğunca kullanmaya çalışmaktayız. Bu amaçla kurduğumuz cep telefonu veritabanına 200 üye ve hemşerimizin telefonunu kaydedip önemli duyuruları web ortamında tek tuşla SMS olarak göndermekteyiz.

Üye ve hemşerilerimizin köyümüz ve derneğimizle ilgili gelişmelerden daha kolay haberdar olması için yakın zamanda internet sayfamız da faaliyete geçmiştir.
www.cihadiye.com
 Bu vesileyle köyümüzün ve derneğimizin kültürel kimliği tüm dünyaya açılmış oldu.

Dernek olarak bundan sonra yapılacak faaliyetler ve sosyal aktiviteler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elbirliği ve gönül birliği ile devam edecektir. Derneklerin yaşamasında ve faaliyet yapabilmesindeki en önemli unsur üyeler ve üyelerin faaliyetlere olan maddi, manevi katkılarıdır.

 
 
Biga Cihadiye Köyü Kalkındırma Derneği
Banka Seçenekleri
/Root/active_user: 3 /Root/total_user : 428662
Neticaret®